Divadlo Radka Brzobohatého si vydobylo své postavení mezi velkým množstvím neustále vznikajících konkurenčních divadelních souborů a dokázalo tak svou životaschopnost a diváckou oblibu, kterou si buduje již od roku 2002.

Základní DNA, na které nové vedení staví od podzimu 2017 repertoár, by se dala zjednodušeně popsat jako “DIVADLO FENOMÉNŮ“. Dramaturgie je postavena tak, aby si zde mohl přijít na své divák náročnější, muzikálový i ten, který touží hlavně po zábavě.

DRB vyhledává hry od dramatiků, kteří se nezapomenutelně zapsali nebo se v současné době zapisují do divadelní historie, případně se nějakým způsobem blízce dotýkají některého z fenoménů lidské civilizace. Nesoustředí se výhradně jen na původní divadelní texty (‘Lakomec‘, ‘Maryša‘, britská komedie roku 2019 ‘Jsem doma, zlato!‘…), ale uvádí na scénu divadelní přepisy nezapomenutelných filmů, románů či seriálů (‘Přelet nad kukaččím hnízdem‘, ‘Ajťáci‘), dramatizace životů slavných osobností (‘Freddie − concert show‘) nebo také světové premiéry komedií, napsaných přímo pro naše divadlo (‘Vy nejste žena, pane!‘, ‘Tři letušky v posteli‘). Vše, co se stalo fenoménem, ať už z pohledu světa, České republiky, či dokonce samotné Prahy, je v hledáčku tohoto divadla.

Navíc od sezóny 2017 / 2018 zde běží řada Přijďte na klasiku! 🙂, která přibližuje mladším divákům starší díla, která se již stala klasikou (Don Quijote, Lakomec‘, ‘Petr a Lucie‘ a ‘Přelet nad kukaččím hnízdem‘…).

Pod současným vedením Romany Goščíkové a Lukáše Buriana se také podařilo uvést české premiéry amerického thrilleru ‘Hračička‘, broadwayského muzikálu ‘50 odstínů!‘ i izraelské komedie ‘A je to venku!‘, a světovou premiéru divadelní adaptace slavného sitcomu ‘Ajťáci – The It Crowd‘.

S divadlem spolupracují přední divadelní režiséři a autoři: Petr Svojtka, Jakub Nvota, Jiří Janků, Robert Bellan, Karel Janák… V hereckém obsazení najdeme významná jména, hrají zde třeba Lucie Vondráčková, Veronika Žilková, Zuzana Kajnarová, Jana Bernášková, Jana Švandová, Valérie Zawadská či Ernesto Čekan, muzikálové hvězdy jako jsou Jan Kříž, Přemysl Pálek nebo Roman Tomeš, ale také mladé talenty: Denisa Nesvačilová, Jan Fanta, Jindřich Žampa…

Divadlo Radka Brzobohatého neomezuje své působení pouze na domovskou pražskou scénu, ale často také hostuje v regionech, nevyjímaje dopolední představení pro školní publikum ve všech koutech naší republiky.


DRB NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
 
 
Instagram

 

 
Facebook
 
 
YouTube
 


PARTNEŘI

Dlouhodobí partneři

 

 

 
Partner divadla

 

 

 
Partner představení A je to venku!

 

 

 

 

 
Partner představení Čarodějnice Bordelína

 

 

 
Partner představení Vy nejste žena, pane!

 
Partner představení Jsem doma, zlato!

 
Partner představení Ajťáci

 

 

 
Partner představení 50 ODSTÍNŮ!

 

 
Mediální partneři

 

 

 

 

 

 
Spolupráce s