Divadlo Radka Brzobohatého si vydobylo své postavení ve velkém množství neustále vznikajících konkurenčních divadelních souborů a dokázalo tak svou životaschopnost a diváckou oblibu, kterou si buduje již 17 let.

Základní DNA, na které poslední čtyři roky nové vedení staví repertoár, by se dala zjednodušeně popsat jako “DIVADLO FENOMÉNŮ“. Program je vybírán tak, aby si zde mohl přijít na své divák náročnější, muzikálový i ten, který touží hlavně po zábavě.

Vyhledává hry od dramatiků, kteří se nezapomenutelně zapsali nebo v současné době zapisují do divadelní historie, či se nějakým způsobem blízce dotýkají jiného fenoménu lidské civilizace. Nesoustředí se výhradně jen na původní divadelní texty (Lakomec, Maryša, komedie Řádí jako tajfun či detektivka Parfém v podezření), ale uvádí na scénu divadelní přepisy nezapomenutelných filmů či románů (1984, Přelet nad kukaččím hnízdem), dramatizace životů slavných osobností (Freddie – concert show) nebo také autorské hry (Vinetůůů, Tři letušky v posteli). Vše, co se stalo fenoménem, ať už z pohledu světa, tak i České republiky, či dokonce samotné Prahy, je v hledáčku tohoto divadla.

Navíc pátou sezónu zde běží řada Přijďte na klasiku!:), která přibližuje mladším divákům starší díla, která se již stala klasikou (Lakomec, Petr a Lucie a Přelet nad kukaččím hnízdem).

Pod současným vedením Romany Goščíkové a Lukáše Buriana se také podařilo uvést českou premiéru broadwayského muzikálu 50 odstínů!,  a nejnověji také světovou premiéru divadelní adaptace slavného sitcomu AJŤÁCI – The It Crowd.

S divadlem spolupracují přední divadelní režiséři a autoři, jako např. Petr Svojtka, Jakub Nvota, Jiří Janků, Robert Bellan nebo Karel Janák. V hereckém obsazení se objevují významná jména jako Anna Polívková, Simona Postlerová, Zuzana Kajnarová, Jana Švandová, Valérie Zawadská, Ernesto Čekan, muzikálové hvězdy jako Jan Kříž, Přemysl Pálek či Roman Tomeš, ale také mladé talenty jako Denisa Nesvačilová či Jindřich Žampa.

Divadlo Radka Brzobohatého neomezuje své působení pouze na domovskou pražskou scénu, ale často také hostuje na regionálních scénách, nevyjímaje dopolední představení pro školní publikum ve všech koutech naší republiky.


DRB NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
 
 
Instagram

 

 
Facebook
 
 
YouTube
 
Dlouhodobí partneři

 

 

 
Partner divadla

 

 

 
Partner představení Čarodějnice Bordelína

 

 
Partner představení Vy nejste žena, pane!

 
Partner představení Jsem doma, zlato!

 
Partner představení Ajťáci

 

 

 
Partner představení 50 ODSTÍNŮ!

 

 
Mediální partneři

 

 

 

 

 

 
Spolupráce s