PF 2024

Přejeme vám v novém roce vše dobré, mnoho krásných kulturních zážitků a především pevné zdraví! 

V roce 2024 nás čeká mnoho novinek. Mimo jiné už se nemůžeme dočkat premiéry hry “Trosečnice“, kterou jsme byli nuceni přesunout na 30. 1. 2024 z důvodu nemoci. Více se o této britské komedii, ve které bude na našich prknech “debutovat” Veronika Žilková, můžete dozvědět zde.

Další novinkou je změna v obsazení hry Maryša. Po deseti letech a téměř 300 reprízách se 13. 12. 2023 s postavou Maryši rozloučila naše paní ředitelka Romana Goščíková. V titulní roli ji nahradí Barbora Kepková, kterou u nás můžete vidět třeba jako Čarodějnici Bordelínu nebo jako Candy v Přeletu přes kukaččí hnízdo. V roli Francka končí i náš umělecký šéf a režisér tohoto kusu Lukáš Burian. Na jeho místo nastupuje Štěpán Tuček. Báro, Štěpáne, zlomte vaz!

V roce 2024 nás premiér čeká hned několik. Kromě již zmíněných Trosečnic se můžete těšit na divadelní hru inspirovanou slavným románem Miguela de Cervantes y Saavedra – Don Quijote. Představení obohatí náš cyklus “přijďte na klasiku“, ve kterém každý měsíc uvádíme alespoň jeden klasický divadelní kus, nebo hru, inspirovanou klasickým literárním dílem. Datum premiéry oznámíme již brzy. 

Ať je váš rok 2024 přesně takový, jaký si ho přejete mít a nezapomeňte si přát i trochu té kultury.

Těšíme se na vaši návštěvu!